Перейти до основного вмісту

Мова ворожнечі. Як не вдаватися до некоректних висловлювань

В ХХІ столітті, здавалося б, меседжі про необхідність толерантності присутні скрізь, навіть в популярних комедійних серіалах та скетч-шоу. Втім, здебільшого це стосується західних медіапродуктів. 
Журналістам та редакторам важливо бути обізнаними із тим, як проявляється мова ворожнечі аби уникнути повідомлень, що можуть розпалювати ненависть. Існують різні види мови ворожнечі:

1. Заклик до насильства
2. Пряме підбурювання до дискримінації
3. Завуальовані заклики до насильства та дискримінації
4. Створення негативного образу етнічної, релігійної чи певної соціальної групи
5. Виправдання історичних випадків насилля та дискримінації
6. Публікації та висловлювання, які піддають сумніву загальновизнані історичні факти
7. Твердження про неповноцінність або моральні недоліки тієї чи іншої груп осіб
8. Твердження про кримінальність тієї чи іншої етнічної або релігійної групи як такої
9. Цитування явно ксенофобських висловлювань і текстів без коментарів
10. Заперечення громадянства

Українські мас-медіа, як інформаційні, так і розважальні далекі від ідеалу. І часто на шпальтах газет можна зустріти подібні заголовки: "На Рівненщині цигани обікрали подружжя на 9 тисяч доларів". І таких, на жаль, статей є досить багато.
Щоб мова ворожнечі не з'являлася у ЗМІ, необхідно мати сильні та незалежні медіа, а також якісну освіту. Потрібно, щоб на всіх рівнях існування суспільства формувалась культура нульової толерантності до подібних явищ.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Всі люблять меми, чи не так?

З розвитком технологій з'являються і нові жанри журналістики. Окрім традиційних заміток, репортажів та і нтерв'ю, ми можемо дізнаватися інформацію з подкастів, вебінарів та різних інтернет-креатив ів. Одними з таких креативних способів донести інформацію до читача є так звані меми.  За визначенням , що ми можемо знайти: меми — зображення, відео або текст поширюваний через мережу інтернет, що набуває популярності в короткий проміжок часу, згодом стрімко її втрачає. Інтернет-меми стали настільки популяними, що навіть створені інтернет-енциклопедії: російськомовна Lurkmore.to  та україномовні Енциклопеція Драматики , Файна Меморія та Інциклопедія .  Меми — це не тільки картинки для розваги з бейбі Йодою або ж Дрейком, це також цікаві ілюстрації, які допомагають запам'ятати корисну інформацію, наприклад зі шкільної програми. Я вважаю, що такі меми можуть бути могутньою пропагандою української культури та історії. Меми — це вже невід'ємна частина поп-культури, адже якими се

ВПРАВИ ЗІ СТИЛЮ

Кожен журналіст має свій власний стиль написання текстів і володіє ним неймовірно вдало. Саме завдаки ньому читачі ідентифікую автора. Мені як майбутньому журналісту дуже хотілося б, що мої статті вирізнялися серед маси ідентичних новин. Дуже корисним є видання Кено Ремон "Вправи зі стилю" , в якому поєднується гумор, стилістичні експерименти, іноді абсурд. Один текст був розказаний 99 разів і щоразу по-іншому. обкладинка книги Ось так цікаво можна розповісти звичайну новину про писанку-витинанку  стилем заперечення. "Це було ані у Львові, ані у Харкові, а у столиці. Відбулося це не в переддень Різдва, і навіть не в час Нового Року, а напередодні Великодня. Це було не дерево, і навіть не будинок, а це була скульптура. Це була не Венера Мілоська, і був це не золотий Будда, а була писанка-витинанка." Але найголовніше в пошуках "свого" стилю не забути про те що головна мета тексту донести інформацію до читача.